| Part Number | LTC1689IS#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Driver |
| Protocol | RS422, RS485 |
| Number of Drivers/Receivers | 4/0 |
| Duplex | - |
| Receiver Hysteresis | - |
| Data Rate | 100Mbps |
| Voltage - Supply | 3V, 5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC SMPL SHTDWN 16BIT 36-SSOP
In Stock: 35
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC W/SHUTDOWN 16BIT 36-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC W/SHUTDOWN 16BIT 36-SSOP
In Stock: 98
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC ADC W/SHUTDOWN 16BIT 36-SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP
In Stock: 74
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP
In Stock: 121
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC A/D CONV 16BIT SAMPLNG 36SSOP
In Stock: 0