| Part Number | LTC1156CSW#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Driven Configuration | High-Side |
| Channel Type | Independent |
| Number of Drivers | 4 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 18 V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | 0.8V, 2V |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | - |
| Input Type | Non-Inverting |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 2.5MHZ 8DIP
In Stock: 1030
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 2.5MHZ 8SO
In Stock: 2707
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 2.5MHZ 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 2MHZ 8DIP
In Stock: 164
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 2MHZ 16SO
In Stock: 331
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 2MHZ 16SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 700KHZ RRO 8DIP
In Stock: 123
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 700KHZ RRO 8SO
In Stock: 3161
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 700KHZ RRO 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CHOPPER 700KHZ RRO 8DIP
In Stock: 0