| Part Number | LT8645SIV#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Step-Down |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 3.4V |
| Voltage - Input (Max) | 65V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage - Output (Max) | 12V |
| Current - Output | 8A |
| Frequency - Switching | 200kHz ~ 2.2MHz |
| Synchronous Rectifier | Yes |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-LQFN (6x4) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 21
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 1604
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 842
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 1020
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 5A 18QFN
In Stock: 0