| Part Number | LT6119HMS-2#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Open Drain |
| Slew Rate | - |
| Gain Bandwidth Product | 1MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 60nA |
| Voltage - Input Offset | 200µV |
| Current - Supply | 475µA |
| Current - Output / Channel | 1mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.7 V ~ 60 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Supplier Device Package | 10-MSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 1000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC WIRE DROP COMPENSATOR
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 8-DFN
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP CURR SENSE 8-DFN
In Stock: 0