| Part Number | LT4275BIDD#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Controller (PD) |
| Number of Channels | 1 |
| Power - Max | 25.5W |
| Internal Switch(s) | No |
| Auxiliary Sense | Yes |
| Standards | 802.3at (PoE+), 802.3af (PoE) |
| Voltage - Supply | 23 V ~ 60 V |
| Current - Supply | 2mA (Max) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-DFN
In Stock: 284
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-MSOP
In Stock: 270
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-DFN
In Stock: 2309
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-MSOP
In Stock: 1177
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE LTPOE INTERFACE 10-MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE 802.3AT INTERFACE 10-DFN
In Stock: 259
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC POE 802.3AT INTERFACE 10-DFN
In Stock: 0