| Part Number | LT3485EDD-2#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Photoflash Capacitor Charger, Xenon |
| Current - Supply | 5mA |
| Voltage - Supply | 1.7 V ~ 10 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 10-DFN (3x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10DFN
In Stock: 3596
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP
In Stock: 2223
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP
In Stock: 786
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10DFN
In Stock: 766
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10DFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP
In Stock: 1356
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 10MSOP
In Stock: 0