| Part Number | LT3439EFE#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Step-Up/Step-Down |
| Output Configuration | Positive, Isolation Capable |
| Topology | Push-Pull |
| Output Type | Fixed |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Input (Min) | 2.8V |
| Voltage - Input (Max) | 17.5V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | - |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Current - Output | 1A |
| Frequency - Switching | 20kHz ~ 250kHz |
| Synchronous Rectifier | No |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-TSSOP-EP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 570
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 171
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 1252
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 2500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 105
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK SEPIC ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 871
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 3A 16TSSOP
In Stock: 0