| Part Number | LT1993CUD-2#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Amplifier Type | Differential |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | Differential |
| Slew Rate | 1100 V/µs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 800MHz |
| Current - Input Bias | 5µA |
| Voltage - Input Offset | 1mV |
| Current - Supply | 100mA |
| Current - Output / Channel | 45mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4 V ~ 5.5 V, ±2 V ~ 2.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 16-QFN-EP (3x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 9549
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 593
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 1000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 6165
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 1694
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC OPAMP DIFF 105KHZ RRO 8SO
In Stock: 0