| Part Number | LT1939EDD#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Topology | Step-Down (Buck) (1), Linear (LDO) (1) |
| Function | Any Function |
| Number of Outputs | 2 |
| Frequency - Switching | 500kHz ~ 2.4MHz |
| Voltage/Current - Output 1 | 0.8 V ~ 24.25 V, 2A |
| Voltage/Current - Output 2 | 0.8 V ~ 24.25 V, 1A |
| Voltage/Current - Output 3 | - |
| w/LED Driver | No |
| w/Supervisor | No |
| w/Sequencer | No |
| Voltage - Supply | 3 V ~ 25 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 12-WFDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 12-DFN (3x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG MULT CONFIG ADJ 1A TSOT23
In Stock: 5000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG MULT CONFIG ADJ 1A TSOT23
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG MULT CONFIG ADJ 1A TSOT23
In Stock: 2500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG MULT CONFIG ADJ 1A TSOT23
In Stock: 2500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5
In Stock: 3500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5
In Stock: 1000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5
In Stock: 5000
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5
In Stock: 0