Linear Technology LT1809CS6#TRPBF
Part Number
LT1809CS6#TRPBF
Manufacturer
Linear Technology
Description
IC OPAMP GP 180MHZ RRO TSOT23-6
Family
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Linear Technology
Product Parameter
Part NumberLT1809CS6#TRPBF
Part StatusActive
Amplifier TypeGeneral Purpose
Number of Circuits1
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate350 V/µs
Gain Bandwidth Product180MHz
-3db Bandwidth320MHz
Current - Input Bias12.5µA
Voltage - Input Offset800µV
Current - Supply15mA
Current - Output / Channel85mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C