Linear Technology LT1575CS8-3.5#PBF
Part Number
LT1575CS8-3.5#PBF
Manufacturer
Linear Technology
Description
IC REG CTRLR SGL 3.5V 8SOIC
Family
PMIC - Voltage Regulators - Linear Regulator Controllers
Linear Technology
    0.81000/pcs
  • 300 pcs
Product Parameter
Part NumberLT1575CS8-3.5#PBF
Part StatusActive
TypePositive Fixed
Number of Outputs1
Current - Supply12mA
Voltage - Input10 V ~ 20 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)