| Part Number | LT1537CG#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | RS232 |
| Number of Drivers/Receivers | 3/5 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | 400mV |
| Data Rate | 250KBd |
| Voltage - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 28-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG MULT CONFG INV 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER CONST I/V 28SSOP
In Stock: 607
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER CONST I/V 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER CONST I/V 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC BATT CHARGER CONST I/V 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 4.5A D2PAK
In Stock: 411
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK ADJ 4.5A D2PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK 3.3V 4.5A D2PAK
In Stock: 255
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK 3.3V 4.5A D2PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG BUCK 3.3V 4.5A D2PAK
In Stock: 0