| Part Number | QWB490 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 501MHz |
| Frequency Range | 490MHz ~ 512MHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 0dB |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Connector, NMO |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Base Mount |
| Height (Max) | 5.500" (139.70mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPT QUICKWRTR 4GANG 8/14SOIC N
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPT QUICKWRTR 4GANG 8/14SOIC W
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 18SOIC
In Stock: 2
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 28SOIC
In Stock: 2
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 18SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPT QUICKWRITER 4GANG 40/28ZIF
In Stock: 0