| Part Number | QWB152 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band) | 157MHz |
| Frequency Range | 152MHz ~ 162MHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 0dB |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Connector, NMO |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Base Mount |
| Height (Max) | 18.000" (457.20mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPT QUICKWRTR 4GANG 8/14SOIC N
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPT QUICKWRTR 4GANG 8/14SOIC W
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 18SOIC
In Stock: 2
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 28SOIC
In Stock: 2
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 18SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPTER QUICKWRITER 4GANG 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: TechTools
Description: ADAPT QUICKWRITER 4GANG 40/28ZIF
In Stock: 0