| Part Number | PLC456 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 460MHz |
| Frequency Range | 450MHz ~ 470MHz |
| Antenna Type | Yagi, 6-Element |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | - |
| Return Loss | - |
| Gain | 7.5dBd |
| Power - Max | 250W |
| Features | - |
| Termination | Connector, UHF |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Height (Max) | 31.260" (794.00mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 101.6X101.6X0.5MM
In Stock: 245
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 25.4X25.4X0.5MM
In Stock: 192
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 101.6X101.6X0.5MM
In Stock: 247
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 101.6X101.6X0.5MM
In Stock: 244
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 25.4X25.4X0.5MM
In Stock: 242
Manufacturer: Wakefield-Vette
Description: ULTIMIFLUX 25.4X25.4X0.5MM
In Stock: 248