| Part Number | P4063 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band) | 418MHz |
| Frequency Range | 406MHz ~ 430MHz |
| Antenna Type | Yagi |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | - |
| Return Loss | - |
| Gain | 6dBi |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Connector, UHF |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Height (Max) | 15.354" (390.00mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: Panduit Corp
Description: CONN RING D-SHAPE 4AWG #10 CRIMP
In Stock: 0
Manufacturer: Panduit Corp
Description: CONN RING D-SHAPE 4AWG #1/2
In Stock: 0
Manufacturer: Panduit Corp
Description: CONN RING D-SHAPE 4AWG #1/4
In Stock: 0