| Part Number | P2204 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band) | 221MHz |
| Frequency Range | 220MHz ~ 222MHz |
| Antenna Type | Yagi, 4-Element |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | - |
| Return Loss | - |
| Gain | 6.5dBi |
| Power - Max | 400W |
| Features | - |
| Termination | Connector, UHF |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Bracket Mount |
| Height (Max) | 36.000" (914.40mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: Panduit Corp
Description: CONN RING D-SHAPE 2AWG #10 CRIMP
In Stock: 0
Manufacturer: Panduit Corp
Description: CONN RING D-SHAPE 2AWG #1/2
In Stock: 0
Manufacturer: Panduit Corp
Description: CONN RING D-SHAPE 2AWG #1/4
In Stock: 0