| Part Number | B1360WS |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band) | 155MHz |
| Frequency Range | 136MHz ~ 174MHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | 2 |
| Return Loss | - |
| Gain | 4dBi |
| Power - Max | 100W |
| Features | - |
| Termination | Connector, NMO |
| Ingress Protection | IP67 |
| Mounting Type | Magnetic, Trunk |
| Height (Max) | 19.500" (495.30mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: Sensata Technologies/Airpax
Description: CIRCUIT BREAKER
In Stock: 0
Manufacturer: Tripp Lite
Description: VGA OVER CAT5 EXTENDER USB
In Stock: 12
Manufacturer: Tripp Lite
Description: EXTENDER KIT TRANSMITTER RECEIVR
In Stock: 3
Manufacturer: Tripp Lite
Description: EXTENDER KIT TRANSMITTER RECEIVR
In Stock: 0
Manufacturer: Tripp Lite
Description: EXTENDER KIT TRANSMITTER RECEIVR
In Stock: 0
Manufacturer: Tripp Lite
Description: VGA/AUDIO EXT FOR CAT5/CAT6
In Stock: 10