| Part Number | AD150 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Frequency Group | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band) | 162MHz |
| Frequency Range | 150MHz ~ 174MHz |
| Antenna Type | Whip, Straight |
| Number of Bands | 1 |
| VSWR | - |
| Return Loss | - |
| Gain | - |
| Power - Max | - |
| Features | - |
| Termination | Connector, NMO |
| Ingress Protection | - |
| Mounting Type | Base Mount |
| Height (Max) | 38.000" (965.20mm) |
| Applications | - |
Manufacturer: US-Lasers Inc.
Description: ADAPTR F/LASER W/RET RNG 5.6-9MM
In Stock: 11
Manufacturer: Amphenol LTW
Description: CONN RCPT FMALE 3POS GOLD SOLDER
In Stock: 99
Manufacturer: Amphenol LTW
Description: CONN PLUG MALE 3POS GOLD SOLDER
In Stock: 100
Manufacturer: Amphenol LTW
Description: CONN PLUG MALE 3POS GOLD SOLDER
In Stock: 100
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: TRIMR TWISTD PR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: TRIMMER TWISTD PR
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HOLDNG FIXTURE
In Stock: 0