| Part Number | WP7104GD |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Color | Green |
| Configuration | - |
| Lens Color | Green |
| Lens Transparency | Diffused |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 3mm (T-1), 2.85mm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.2V |
| Current - Test | 20mA |
| Viewing Angle | 40° |
| Mounting Type | Through Hole |
| Wavelength - Dominant | 568nm |
| Wavelength - Peak | 565nm |
| Features | - |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | T-1 |
| Size / Dimension | - |
| Height (Max) | 5.90mm |
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 10POS DUAL SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 10POS DUAL SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 16POS DUAL SMD
In Stock: 2000
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 16POS DUAL SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 20POS DUAL SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 20POS DUAL SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 24POS DUAL SMD
In Stock: 4000
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 24POS DUAL SMD
In Stock: 0
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 26POS DUAL SMD
In Stock: 2000
Manufacturer: JAE Electronics
Description: CONN PLUG 0.4MM 26POS DUAL SMD
In Stock: 0