| Part Number | CSR13E476KP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 47µF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 20V |
| Type | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 1.2 Ohm |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Size / Dimension | 0.289" Dia x 0.822" L (7.34mm x 20.88mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Lead Spacing | - |
| Manufacturer Size Code | - |
| Features | Military |
| Failure Rate | P (0.1%) |
Manufacturer: Qualcomm
Description: IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 32UFQFN
In Stock: 20000
Manufacturer: Qualcomm
Description: IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 56VFQFN
In Stock: 0
Manufacturer: Qualcomm
Description: IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 32UFQFN
In Stock: 16000
Manufacturer: Qualcomm
Description: IC RF TXRX+MCU BLUETOOTH 34WLCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Riedon
Description: RES SMD 0.001 OHM 1% 1W 1206
In Stock: 18000
Manufacturer: Riedon
Description: RES SMD 0.002 OHM 1% 1W 1206
In Stock: 232000
Manufacturer: Riedon
Description: RES SMD 0.004 OHM 1% 1W 1206
In Stock: 20000
Manufacturer: Riedon
Description: RES SMD 0.005 OHM 1% 1W 1206
In Stock: 4000