| Part Number | C328C104F3G5TA |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Capacitance | 0.1µF |
| Tolerance | ±1% |
| Voltage - Rated | 25V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Low ESL |
| Ratings | - |
| Applications | Bypass, Decoupling |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Size / Dimension | 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.300" (7.62mm) |
| Thickness (Max) | - |
| Lead Spacing | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style | Formed Leads - Kinked |
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 25V C0G RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 250V C0G RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 25V C0G RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 250V C0G RADIAL
In Stock: 0
Manufacturer: KEMET
Description: CAP CER 10PF 25V C0G RADIAL
In Stock: 0