| Part Number | PBA150STR |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | DPST-NO/NC (1 Form A and B) |
| Output Type | AC, DC |
| On-State Resistance (Max) | 7 Ohm |
| Load Current | 250mA |
| Voltage - Input | 1.2VDC |
| Voltage - Load | 0 ~ 250 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | Gull Wing |
| Package / Case | 8-SMD (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 8-SMD |
| Relay Type | Relay |
Manufacturer: C&K
Description: ILLUMINATED PUSHBUTTON FD
In Stock: 0
Manufacturer: Cosel USA, Inc.
Description: AC/DC CONVERTER 12V 1000W
In Stock: 10
Manufacturer: Cosel USA, Inc.
Description: AC/DC PS (ENCLOSED TYPE)
In Stock: 0
Manufacturer: Cosel USA, Inc.
Description: AC/DC PS (ENCLOSED TYPE)
In Stock: 0
Manufacturer: Cosel USA, Inc.
Description: AC/DC PS (ENCLOSED TYPE)
In Stock: 0
Manufacturer: Cosel USA, Inc.
Description: AC/DC PS (ENCLOSED TYPE)
In Stock: 0