| Part Number | DG413DYZ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Switch Circuit | SPST - NO/NC |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Number of Circuits | 4 |
| On-State Resistance (Max) | 35 Ohm |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon) | - |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 5 V ~ 44 V |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5 V ~ 20 V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max) | 175ns, 145ns |
| -3db Bandwidth | - |
| Charge Injection | 5pC |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)) | 9pF, 9pF |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max) | 100pA |
| Crosstalk | -85dB @ 1MHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
Manufacturer: Maxim Integrated
Description: IC SWITCH DUAL COTS
In Stock: 25
Manufacturer: Vishay Siliconix
Description: IC ANALOG SWITCH SPDT 16DIP
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Siliconix
Description: IC ANALOG SWITCH SPDT 16SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Vishay Siliconix
Description: IC ANALOG SWITCH SPDT 16SOIC
In Stock: 0