IDT, Integrated Device Technology Inc 2308A-3DCGI8
Part Number
2308A-3DCGI8
Manufacturer
IDT, Integrated Device Technology Inc
Description
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Clock/Timing - Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part Number2308A-3DCGI8
Part StatusObsolete
TypeMultiplier, Zero Delay Buffer
PLLYes with Bypass
InputLVTTL
OutputLVTTL
Number of Circuits1
Ratio - Input:Output1:8
Differential - Input:OutputNo/No
Frequency - Max133.3MHz
Divider/MultiplierNo/Yes
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package16-SOIC
Related Products
2308
Manufacturer: Adafruit Industries LLC
Description: 2.4GHZ MINI FLEXIBLE WIFI ANTENN
In Stock: 0
RFQ1.25000/pcs
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: TERM TURRET SINGLE L=3.96MM