| Part Number | TLE4727 |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Interface | Parallel |
| Technology | Bipolar |
| Step Resolution | - |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 800mA |
| Voltage - Supply | 5 V ~ 16 V |
| Voltage - Load | 5 V ~ 16 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | P-DIP-20 |
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: 2MM SOCKET STRIPS
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: 2MM SOCKET STRIPS
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: 2MM SOCKET STRIPS
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: 2MM SOCKET STRIPS
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: 2MM SOCKET STRIPS
In Stock: 0
Manufacturer: Samtec Inc.
Description: 2MM SOCKET STRIPS
In Stock: 0