| Part Number | 19200030423 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Connector Type | Hood |
| Style | Top Entry |
| Size | 3A |
| Lock Location | Locking Clip (1) on Base Bottom |
| Thread Size | M20 |
| Size / Dimension | 1.043" L x 1.043" W x 2.362" H (26.50mm x 26.50mm x 60.00mm) |
| Housing Color | Gray |
| Features | - |
| Ingress Protection | IP65/67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof |
| Housing Material | Polycarbonate (PC) |
| Housing Finish | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
Manufacturer: HARTING
Description: ADAPTER FOR HAN 3A - M20X1.5
In Stock: 150