| Part Number | 09200320301 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Connector Type | Base - Panel Mount |
| Style | Bottom Entry |
| Size | 32A |
| Lock Location | Locking Clip (2) on Base Bottom |
| Thread Size | - |
| Size / Dimension | 4.016" L x 2.205" W x 1.126" H (102.00mm x 56.00mm x 28.60mm) |
| Housing Color | Gray |
| Features | - |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material | Aluminum, Die Cast |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
Manufacturer: HARTING
Description: SCREW M3X6 W/NYLITE-HAN 3A HSNG
In Stock: 94
Manufacturer: HARTING
Description: PE SCREW M3,5 FOR HAN 10/16 A, H
In Stock: 333
Manufacturer: HARTING
Description: HOLDING PLATE F. HAN3A BACK PLAN
In Stock: 0
Manufacturer: HARTING
Description: ADAPTERPLATTE HAN A - D-SUB 15
In Stock: 8
Manufacturer: HARTING
Description: ADAPTERPLATTE HAN A - D-SUB 50
In Stock: 0