| Part Number | C1703.41.04 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Speaker |
| Number of Conductors | 4 |
| Wire Gauge | 14 AWG |
| Conductor Strand | 41/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.257" (6.53mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Orange |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Usage | Audio-Video, Home |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.021" (0.53mm) |
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE SPEAKER 2COND 12AWG 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 2COND 12AWG PURPLE 500'
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 100'
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: CBL RIBN 10COND TWIST-PAIR 117'
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: CBL RIBN 14COND TWIST-PAIR 300'
In Stock: 0
Manufacturer: 3M
Description: CBL RIBN 14COND TWIST-PAIR 100'
In Stock: 0