| Part Number | C1357.30.02 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Speaker |
| Number of Conductors | 2 |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Conductor Strand | 16/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare; Copper, Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.181" (4.60mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | White |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 120V |
| Operating Temperature | - |
| Usage | Audio-Video, Home |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.020" (0.51mm) |
Manufacturer: Ledil
Description: LENS RECT 1POS 19.6X15.5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Ledil
Description: LENS SQUARE 1POS 25X25MM CLEAR
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 2COND 22AWG BEI SHLD 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 4COND 22AWG 50'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 4COND 22AWG 2500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: MULTI-PAIR 4COND 22AWG 5000'
In Stock: 0
Manufacturer: Bulgin
Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 250V
In Stock: 1268
Manufacturer: Bulgin
Description: SWITCH ROCKER DPST 20A 250V
In Stock: 123