| Part Number | C1326.46.01 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Test Lead |
| Wire Gauge | 20 AWG |
| Conductor Strand | 41/36 |
| Conductor Material | Copper, Annealed Tinned |
| Jacket (Insulation) Material | Rubber |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.125" (3.18mm) |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Length | 5000' (1524.0m) |
| Voltage | 1500V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Jacket Color | Black |
| Ratings | ASTM B-33 |
| Features | - |
Manufacturer: Ledil
Description: LENS RECTANG 12 POS 29.5+46.5MM
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V BLACK 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V RED 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V BLK 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V RED 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V BLK 5000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V RED 5000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V BLK 1000'
In Stock: 27
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V RED 100'
In Stock: 6
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: TEST LEAD 18AWG 5000V BLACK 500'
In Stock: 0