| Part Number | 89033.35.02 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 3 |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Conductor Strand | 65/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Thermoplastic Elastomer (TPE) |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.443" (11.25mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 250.0' (76.2m) |
| Jacket Color | White |
| Ratings | - |
| Features | Oil Resistant |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -50°C ~ 105°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.030" (0.76mm) |
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 275VAC RAD
In Stock: 421
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 0.015UF 10% 275VAC RAD
In Stock: 285
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 275VAC RAD
In Stock: 846
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 0.068UF 10% 275VAC RAD
In Stock: 734
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 5600PF 10% 275VAC RAD
In Stock: 419
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 5600PF 10% 275VAC RAD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 6800PF 10% 275VAC RAD
In Stock: 0
Manufacturer: Wurth Electronics Inc.
Description: CAP FILM 6800PF 10% 275VAC RAD
In Stock: 0