| Part Number | 16094.41.01 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 4 |
| Wire Gauge | 2 AWG |
| Conductor Strand | 133/23 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Carolprene |
| Jacket (Insulation) Diameter | 1.460" (37.08mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Black |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 600V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.060" (1.52mm) |
Manufacturer: Weidmuller
Description: JUMPER 6MM 33A 7POS ZDU4/ZEI 16
In Stock: 60
Manufacturer: Weidmuller
Description: JUMPER 6MM 33A 8POS ZDU4/ZEI 16
In Stock: 100
Manufacturer: Weidmuller
Description: JUMPER 6MM 33A 9POS ZDU4/ZEI 16
In Stock: 20
Manufacturer: Weidmuller
Description: JUMPER 6MM 33A 10POS ZDU4/ZEI16
In Stock: 1060