| Part Number | 13002.41.01 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 2 |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Conductor Strand | 41/34 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Carolprene |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.225" (5.72mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Black |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Usage | Cord and Cordset |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.015" (0.38mm) |
Manufacturer: Laird - Embedded Wireless Solutions
Description: CABLE COAX5" RG178 RA MMCX-RPSMA
In Stock: 1793
Manufacturer: Laird - Embedded Wireless Solutions
Description: CABLE NULL-MODEM
In Stock: 0
Manufacturer: Laird - Embedded Wireless Solutions
Description: CABLE COAX5" RG178 RPSMA TO U.FL
In Stock: 838
Manufacturer: Molex Connector Corporation
Description: QC 3P FP 12FT. 12/3 SO CORD
In Stock: 0
Manufacturer: Molex, LLC
Description: QC 4P FP 12FT. 14/4 SO CORD
In Stock: 3