| Part Number | 09808.41.01 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 8 |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| Conductor Strand | 16/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Super Vu-Tron® |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.530" (13.46mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Black |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 600V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.030" (0.76mm) |
Manufacturer: Lumberg Automation
Description: MULTIPROTOCOL M12 SENSOR BLOCK
In Stock: 10
Manufacturer: Lumberg Automation
Description: MULTIPROTOCOL M12 SENSOR BLOCK
In Stock: 10
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN SPRING-LOADED PIN .297 GOLD
In Stock: 606
Manufacturer: Molex, LLC
Description: CONN TERM PIN 2.5 - 4MM CRIMP
In Stock: 5000
Manufacturer: Molex, LLC
Description: CONN HOUSING 1WAY FOR MALE TERM
In Stock: 19000
Manufacturer: Molex, LLC
Description: CONN HOUSING 2WAY FOR MALE TERM
In Stock: 15827