| Part Number | 02045.41.05 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 3 |
| Wire Gauge | 10 AWG |
| Conductor Strand | 104/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Super Vu-Tron® |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.660" (16.76mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Jacket Color | Yellow |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 600V |
| Operating Temperature | -50°C ~ 105°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.045" (1.14mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: STARTER RELAY NO 4PIN 24V 40A
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: METAL BRACKET FOR RELAY
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: ISO MINI RELAY NO 4PIN 12V 30A
In Stock: 0