| Part Number | 01384.85.01 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Cable Type | Multi-Conductor |
| Number of Conductors | 4 |
| Wire Gauge | 10 AWG |
| Conductor Strand | 104/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Jacket (Insulation) Material | Carolprene |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.655" (16.64mm) |
| Shield Type | - |
| Length | 250.0' (76.2m) |
| Jacket Color | Black |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Voltage | 300V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Usage | - |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.045" (1.14mm) |
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .015-.025 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .015-.025 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .015-.025 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG BLACK 250'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG BLACK 250'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG BLACK 500'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG BLACK 50'
In Stock: 4
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG BLACK 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG BLACK 1000'
In Stock: 0
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Description: CABLE 3COND 12AWG BLACK 2500'
In Stock: 0