| Part Number | 35-3170 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Circuit | SPST |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 35A (DC) |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 6V |
| Actuator Type | Standard Round |
| Actuator Length | - |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Illumination Type, Color | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 11.13mm Dia |
| Bushing Thread | - |
| Ingress Protection | - |
| Features | - |
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 3 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 6 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0
Manufacturer: Aries Electronics
Description: CABLE 35POS .100 JUMPER 9 INCH
In Stock: 0