| Part Number | F316R-33.333 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | XO (Standard) |
| Frequency | 33.333MHz |
| Function | Enable/Disable |
| Output | HCMOS |
| Voltage - Supply | 1.8V |
| Frequency Stability | ±25ppm |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 15mA |
| Ratings | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.047" (1.20mm) |
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 12.288MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 14.31818MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 16.000MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 20.000MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 24.576MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Fox Electronics
Description: OSC XO 27.000MHZ HCMOS SMD
In Stock: 0