Home Product Index Test and Measurement Test Probe Tips 8845A-EFPT
Fluke Electronics 8845A-EFPT
Part Number
8845A-EFPT
Manufacturer
Fluke Electronics
Description
TEST PROBE ADT SET EXTND FINE
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Test Probe Tips
Fluke Electronics
In Stock 462 pcs
Product Parameter
Part Number8845A-EFPT
Part StatusActive
Tip - TypeFine Tip
Current Rating3A
Voltage Rating300VRMS/DC
TerminationFor Use on 0.080" (2.00mm) OD Probe Tips
ColorBlack and Red
Length - Tip-
Length - Overall-
Material - BodyPolypropylene
Material - TipSteel, Stainless
RatingsCAT II 300V
Operating Temperature-
Quantity1 Pair
Related Products
8845
Manufacturer: Keystone Electronics
Description: BRD SPT SNAP LOCK NYLON 6MM
In Stock: 7368
RFQ0.16000/pcs
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: PULL TAB LOOP CONTIN STRIP 120IN
In Stock: 0
Description: PULL TAB LOOP 10POS SOCKET CONN
Description: PULL TAB LOOP 14POS SOCKET CONN
Description: PULL TAB LOOP 16POS SOCKET CONN
Description: PULL TAB LOOP 20POS SOCKET CONN
Description: PULL TAB LOOP 24POS SOCKET CONN
Description: PULL TAB LOOP 26POS SOCKET CONN
Description: PULL TAB LOOP 34POS SOCKET CONN
Description: PULL TAB LOOP 40POS SOCKET CONN