| Part Number | T300 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Container Type | Component Storage |
| Size / Dimension | 6.625" L x 3.375" W (168.28mm x 85.73mm) |
| Height | 1.313" (33.35mm) |
| Area (L x W) | 22.4" (145cm) |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Material | Plastic, Polypropylene |
| Color | Clear |
| Thickness | - |
| Features | Compartments/Drawers - 3 |
| Ratings | - |
| Material Flammability Rating | - |
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: 38999 8 TWINAX SEAL PLUG
In Stock: 703
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: CONTACT PIN SZ 10 CRIMP GOLD
In Stock: 595
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: M85049/81-10 SEAL PLUG
In Stock: 367
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: CONTACT SOCKET 16-20AWG CRIMP
In Stock: 1
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: CONTACT SOCKET 22-28AWG CRIMP
In Stock: 0
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: CONTACT PIN SZ 8 CRIMP GOLD
In Stock: 145
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: CONTACT SOCKET SZ 8 CRIMP GOLD
In Stock: 119
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: CONTACT SOCKET SZ 8 CRIMP GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: Amphenol Aerospace Operations
Description: BACC 9 GROUND STRAP
In Stock: 103