| Part Number | T1408 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Container Type | Box |
| Size / Dimension | 13.000" L x 6.750" W (330.20mm x 171.45mm) |
| Height | 7.250" (184.15mm) |
| Area (L x W) | 87.7" (566cm) |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Material | Plastic, Copolymer Resin |
| Color | Olive |
| Thickness | - |
| Features | Handles, Lockable, Watertight |
| Ratings | - |
| Material Flammability Rating | - |
Manufacturer: Sensata Technologies/Airpax
Description: CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
In Stock: 0
Manufacturer: Sensata Technologies/Airpax
Description: CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
In Stock: 0
Manufacturer: Sensata Technologies/Airpax
Description: CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
In Stock: 0
Manufacturer: Sensata Technologies/Airpax
Description: CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
In Stock: 0
Manufacturer: Sensata Technologies/Airpax
Description: CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
In Stock: 0