| Part Number | PQ32/35-3C97 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Core Type | PQ |
| Inductance Factor (Al) | - |
| Tolerance | - |
| Gap | - |
| Effective Permeability (µe) | - |
| Initial Permeability (µi) | - |
| Material | 3C97 |
| Core Factor (ΣI/A) mm-1 | - |
| Effective Length (le) mm | - |
| Effective Area (Ae) mm² | - |
| Minimum Core Cross Section (Amin) mm² | - |
| Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ | - |
| Finish | Uncoated |
| Supplier Device Package | PQ 32 x 35 |
| Height | 35.00mm |
| Length | 33.00mm |
| Width | 22.00mm |
| Diameter | - |