| Part Number | MV63539MP6 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Color | Yellow |
| Wavelength - Peak | - |
| Configuration | Single |
| Current | 20mA |
| Millicandela Rating | 20mcd |
| Viewing Angle | 65° |
| Lens Type | Diffused, Tinted |
| Lens Style/Size | Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) |
| Voltage Rating | 2.1V |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS YELLOW DIFFUSED PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS YELLOW DIFFUSED PCB 5MM
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: LED SS YELLOW DIFFUSED PCB 5MM
In Stock: 0