| Part Number | MMBZ5246B |
|---|---|
| Part Status | Last Time Buy |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 16V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 350mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 17 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 12V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.330" NYLN NRTL
In Stock: 1913
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.330" NYLON BLK
In Stock: 2495
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.437" NYLN NRTL
In Stock: 10502
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.437" NYLON BLK
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.430" NYLN NRTL
In Stock: 2988
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.430" NYLON BLK
In Stock: 1153
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.551" NYLN NRTL
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.551" NYLON BLK
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.640" NYLN NRTL
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.640" NYLON BLK
In Stock: 0