| Part Number | MMBF4416 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Transistor Type | N-Channel JFET |
| Frequency | 100MHz |
| Gain | 18dB |
| Voltage - Test | 15V |
| Current Rating | 15mA |
| Noise Figure | 2dB |
| Current - Test | 5mA |
| Power - Output | - |
| Voltage - Rated | 30V |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.330" NYLN NRTL
In Stock: 1913
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.330" NYLON BLK
In Stock: 2495
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.437" NYLN NRTL
In Stock: 10502
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.437" NYLON BLK
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.430" NYLN NRTL
In Stock: 2988
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.430" NYLON BLK
In Stock: 1153
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.551" NYLN NRTL
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.551" NYLON BLK
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.640" NYLN NRTL
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.640" NYLON BLK
In Stock: 0