| Part Number | MMBD1702A |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Diode Type | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 30V |
| Current - Average Rectified (Io) | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | - |
| Speed | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | - |
| Capacitance @ Vr, F | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Supplier Device Package | SOT-23-3 |
| Operating Temperature - Junction | 150°C (Max) |
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.330" NYLN NRTL
In Stock: 1913
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.330" NYLON BLK
In Stock: 2495
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.437" NYLN NRTL
In Stock: 10502
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.437" NYLON BLK
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.430" NYLN NRTL
In Stock: 2988
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.430" NYLON BLK
In Stock: 1153
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.551" NYLN NRTL
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.551" NYLON BLK
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.640" NYLN NRTL
In Stock: 0
Manufacturer: Essentra Components
Description: MOUNTING BUTTON 0.640" NYLON BLK
In Stock: 0