| Part Number | MM3Z2V7C |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 2.7V |
| Tolerance | ±5% |
| Power - Max | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 94 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 18µA @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1V @ 10mA |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-90, SOD-323F |
| Supplier Device Package | SOD-323F |
Manufacturer: Omron Automation and Safety
Description: RELAY GEN PURPOSE 3PDT 15A 24V
In Stock: 0