| Part Number | ML4824IP1 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Mode | Average Current |
| Frequency - Switching | 76kHz |
| Current - Startup | 700µA |
| Voltage - Supply | 10.5 V ~ 13.2 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
Manufacturer: Seiko Instruments
Description: BATTERY LITHIUM 3V RECHARGE
In Stock: 0