| Part Number | KSD882OS |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Transistor Type | NPN |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 3A |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 30V |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 500mV @ 200mA, 2A |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 100 @ 1A, 2V |
| Power - Max | 1W |
| Frequency - Transition | 90MHz |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-225AA, TO-126-3 |
| Supplier Device Package | TO-126-3 |
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 25V 0.7A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 25V 0.7A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 25V 0.7A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 25V 0.7A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 30V 1A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 30V 1A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 30V 1A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 30V 1A TO-92S
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 3A I-PAK
In Stock: 0
Manufacturer: Fairchild/ON Semiconductor
Description: TRANS NPN 60V 3A I-PAK
In Stock: 0